• Cancel
    Filter
Filter

Osmanlı Ve Avrupa Eserler Müzayedesi

Mi Müzayede Osmanlı ve Avrupa Karma Eserler Müzayedemize 05 Haziran 2022 saat 20:00'a kadar internet sitemizden ve Müzayede App aplikasyonu üzerinden pey verebilirsiniz.

20:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır.

Komisyon Oranı: %15  

"ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 5 İŞ GÜNÜDÜR."

Currency Converter:
Lot: 10 » PORSELEN

Limoges Bonbonniere

Detay Kısmı İçin Tıklayınız..

Limoges’in M.P Samie fabrikasına özel olarak ürettirdiği ve sanatçı Gotischlich imzalı Hansel ile Gretel çizimiyle süslenmiş, tamamı el yapımı porselen bonbonniere.

Yükseklik: 4 cm.
Genişlik: 18 cm.

 

Details
Lot: 11 » PORSELEN

Limoges Bonbonniere

Detay Kısmı İçin Tıklayınız..

1950’li yıllara ait, yüksek kalite ‘Rehausse Main Limoges’ damgalı dev boy bonbonniere.
Tamamı el boyama, üzeri floral desenli, sırlanmış ve çevresi altın vermey ile çevrelenmiş kusursuz sanatçı imzalı, sedef, porselen mamul Limoges bonbonniere  

Yükseklik: 9 cm.
Genişlik: 20 cm.

 

Details
Lot: 14 » PORSELEN

Enfiye Kutu

19.yy. üretimi alışılmış Limoges renklerinden uzak, aykırı yeşil mini enfiye kutusu. Üzeri Fragonard desenli, el boyama, altın vermey ile süslenmiş kusursuz çiçek motifli porselen saklama kutusu.

Jean-Honoré Fragonard, coşku ve hedonizm ile ayırt edilen bir Fransız ressam ve baskı sanatçısıydı. Ancien Régime'ın son yıllarında aktif, en üretken sanatçılardan biri olan Fragonard, 550'den fazla resim üretti.

Yükseklik: 4 cm.
Genişlik: 8 cm.

 

Details
Lot: 18 » PORSELEN

Limoges Bonbonniere

Detay Kısmı İçin Tıklayınız..

20.yy. başı İngiltere’nin porselen devi olan ROYAL CROWN DERBY figürlerinden esinlenerek, tamamı el yapımı, floral desenli ( çeşitli çiçek desenleri ) ile süslenmiş, 24 K altın vermeyli, pirinç kaide, kulp kısımları aslan figürlü, sıra dışı Limoges sunumluk.

Yükseklik: 13 cm.
Genişlik: 17 cm.

 

Details
Lot: 34 » PORSELEN

Yeni Dönem Yıldız Porselen

Yeni dönem, Osmanlı Dönemi çini sanatını yaşatmak adına üretilen Milli Saraylar Yıldız Porselen sunumluk.


Türk çini sanatını canlandırmak, yeni bir yön ve hız vermek amacıyla Sultan II. Abdülhamid (1876-1909) tarafından 1891 yılında Yıldız Sarayı bahçesinde Yıldız Çini Fabrika-i Hümâyûnu adıyla kurulmuştur. Üretime başlayan Fabrika, 1894 depreminde zarar görmüş, aynı yıl İtalyan Mimar Raimondo d’Aronco’ya yeniden yaptırılmıştır. Sultan II. Abdülhamid’in sanata olan ilgisi, Batı ülkelerini görüp yeni teknolojilerin ülkeye getirilme isteği, Anadolu'da yüzyıllar boyunca geliştirilmiş olan çini ve seramik sanatının yeniden canlandırılması düşüncesi, bu fabrikanın yapımında etkili olmuştur. Fabrikanın kuruluşunda gerekli olan ileri teknoloji, her türlü malzeme ve kalıp, Fransa'daki Sèvres ve Limoges fabrikalarından getirilmiştir. Yıldız Çini ve Porselen Fabrikası’nda üretilen eserlerin tümünde, fabrikanın orijinal amblemi olan ay-yıldız damgası ve eserin üretildiği yıl yer alır. Bazı eserlerde de, sanatçının adı, Osmanlı arması, sultanın adının baş harfleri ve tuğrası bulunmaktadır.
 Bu ürünler Millî Saraylar bünyesindeki satış mağazalarında ilgililere sunulmaktadır. Fabrikanın logosu yenilenerek, marka koruma hakkının alınabilmesi için Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) yapılan başvuru kabul edilmiş ve 28 Ağustos 2009 tarihinden itibaren 10 yıl süreli olmak üzere belge tescili yapılmıştır.

Ölçü: 9 x 13 cm.

Details
Lot: 36 » PORSELEN

Sümerbank 1966

Detay Kısmı İçin Tıklayınız..

Ünlü ressam K.AKDAĞ imzalı, 1966 yılında yapmış olduğu, Sümerbank Porselen tabak üzerine İstanbul Üsküdar kara kalem çalışmasıdır. Seri numarası mevcuttur.

Tabak Çapı: 29 cm.
 

Details
Lot: 54 » PORSELEN

Kütahya Kaşıklık

Detay Kısmı İçin Tıklayınız..

Üzeri Besmele-i Şerife yazılı, kenar kısımları çiçek motifleri ile renklendirilmiş seramikten mamul Kütahya kaşıklık.

Yükseklik: 16 cm.
Genişlik: 16 cm.

 

Details
Lot: 68 » PORSELEN

Porselen At Biblo

Porselen şahlanmış beyaz at figür.


Yükseklik: 25 cm.
Genişlik: 22 cm.

Details
previous
Go to Page: / 1
next